Skup samochodów poleasingowych

Auta poleasingowe to ogromny dział rynku samochodowego. Często ich sprzedażą i skupem zajmują się firmy działające pod szyldem danej marki samochodu. Działają one wtedy na terenie całego kraju, w ofercie mając również możliwość transportu skupowanych aut. Firmy takie szukają klientów zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Nie ma tu większego znaczenia, czy jest to auto „po przejściach” czy w doskonałym stanie. Ma to wpływ na cenę, a niekoniecznie zainteresowanie kupujących. Rynek samochodowy jest różnorodny, a firmy zajmujące się skupem aut poleasingowych są wystarczająco wyposażone do tego, by samodzielnie serwisować te auta. Auta po leasingu to specyficzny rynek, jednak w dużej mierze kieruje się on tymi samymi prawami, co rynek ogólny.

Samochody po leasingu są często sprzedawane przez ich właścicieli. Wycena takiego samochodu zależy oczywiście od jego stanu. Kontakt jest ułatwiony, ponieważ można skorzystać z gotowych formularzy internetowych. Większe firmy już od dawna dysponują takimi udogodnieniami. Po wstępnej ocenie i wycenie auta dochodzi do spotkania, w miejscu wyznaczonym przez klienta (pozbywając się auta nie trzeba więc transportować go na drugi koniec Polski, by korzystnie go sprzedać).

Poważne salony samochodowe, które mają w swoich ofertach nie tyko sprzedaż, ale także skup pojazdów, pracują na swoją wieloletnią renomę. Dlatego też ich działania są jawne i przewidywane. Ceny skupu nie są zaniżane, zwłaszcza, że ci sami klienci w danym salonie zarówno sprzedają, jak i skupują auto.