Skup aut używanych

Sprzedając auto możemy poszukać nabywcy na własną rękę. Nie jest to łatwe i zazwyczaj wymaga zarówno sporej ilości czasu, jak i cierpliwości. Do tego musimy gdzieś to auto trzymać, a z czasem traci ono na wartości (im więc dłużej czekamy ze sprzedażą, tym mniej możemy otrzymać za auto). Do tego zazwyczaj pieniądze ze sprzedaży są nam potrzebne, by kupić nowy samochód. Cała sprawa wydaje się więc dość problematyczna, a do tego nigdy nie mamy pewności, czy i kiedy sprzedamy auto.

Wybawić może nas od tego skup aut. Wiele osób obawia się takiego rozwiązania wiedząc, że dłużej oczekując i samodzielnie szukając klienta można trafić na wyższą ofertę cenową. Po pierwsze jednak, nigdy nie możemy mieć pewności, że tak się stanie, a po drugie, niższa cena może zostać wynagrodzona poprzez szybkość sprzedaży, a także często – transport samochodu przez firmę prowadzącą skup. Gotówka otrzymana od ręki czy kolejne spotkania z potencjalnymi kupcami, z których niewielu jest rzeczywiście zainteresowanych ofertą? Oto dylemat przed którym stoi każdy, kto zamierza sprzedać auto.

Przekonanie, że skup aut odbywa się po niższych cenach nie jest bezpodstawny, ale po pierwsze różnica wcale nie musi być duża, a po drugie dużo zależy od tego, do jakiego skupu się udamy. Skupy działają na różnych zasadach, prowadzą różną politykę, a przez to proponują klientom różne ceny. Dlatego przed sprzedażą samochodu warto dokładnie rozeznać się na rynku i nie szukać jedynie w najbliższej okolicy. Może się okazać, że któryś z salonów zaproponuje nam naprawdę korzystną cenę.